Spotkanie Integracyjnego Klubu Komputerowego

FullSizeRender_1W sobotę 23 stycznia 2016 r. odbyło się noworoczne spotkanie naszego Integracyjnego Klubu Komputerowego. Na przełomie roku w taki uroczysty sposób spotkaliśmy się już po raz trzeci. Tym razem odbyło się to w innym niż zwykle miejscu – w DPT „Bajka”, co było trafionym pomysłem. Na miejscu jest małe zaplecze kuchenne i to, co nas najbardziej ucieszyło, są tu dobre warunki multimedialne z internetem wi-fi i wystarczająco dużo miejsca, również do tańca.

Miło, że na spotkaniu była Pani Burmistrz, Lidia Sopel-Sereja, która pochwaliła naszą aktywności i chęć pogłębiania umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu. Władze lokalne są zainteresowane umiejętnościami mieszkańców do wykorzystywanie technologii informatycznych i komunikacyjnych – tak istotnych w dobie e-administracji. O tym co już możemy załatwić i jak korzystać z Internetu, poinformowała pracownica Urzędu, p. Eliza Mikusek.

Mamy nadzieję, że i na naszych roboczych spotkaniach kompetentni pracownicy urzędu będą nam przybliżać e-PUAP (to projekt budowy elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej), który ma służyć obywatelom i przedsiębiorcom do załatwiania spraw przez Internet.

Na dobrą atmosferę spotkania wpłynął również obficie zastawiony stół – o co zadbały nasze dzielne i aktywne koleżanki z Janeczką, Todzią, Felą, Krysią i innymi. Na spotkaniu, jak przystało na karnawał były śpiewy, poczynając od kolęd, a kończąc na piosenkach biesiadnych (karaoke) – i wiadomo, tańce.

Wypada przypomnieć, że w naszym Integracyjnym Klubie Komputerowym, działającym w ramach Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjnego w Łaskarzewie – spotykamy się już piąty rok.

Nie byłoby naszej aktywności bez ogólnopolskiego ruchu Latarników Polski Cyfrowej, działającego w Polsce od 2012 roku. „Realizacja projektu Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS) przyczynia się do ogromnej i wyjątkowej zmiany w naszym społeczeństwie. Stoimy przed wielką szansą wprowadzenia w cyfrowy świat milionów Polaków. Wspólnie możemy podjąć działania, które pobudzą rozwój społeczeństwa lokalnego i przyczynią się do zneutralizowania różnic międzypokoleniowych.”

Najważniejsze nie jest nauczanie – szkolenie, ale przede wszystkim inspirowanie do zrobienia pierwszego kroku i zrozumienie korzyści płynących z używania Internetu. Truizmem jest stwierdzenie, że przede wszystkim trzeba chcieć umieć korzystać z sieci – co jest możliwe do opanowania, w każdym wieku, choć nie wszyscy w to wierzą! Korzystanie z Internetu to inwestycja, która się zwraca, i mówiąc górnolotnie, może zmienić twoje (moje) życie – mogę to potwierdzić na swoim przykładzie.

Jesteśmy otwarci na nowych członków IKK – zapraszamy serdecznie.

Latarnicy PCRS z Łaskarzewa

[al2fb_like_button]

Tagi: ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

styczeń 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum artykułów