„Jedynkowy” Piknik Rodzinny 2016

foto14_sKażda szkolna społeczność ma swoje tradycje, które pielęgnuje i które są dla niej powodem do dumy. Ma je również nasza łaskarzewska Jedynka. Jedną z takich tradycji jest Piknik Rodzinny, który w tym roku został zorganizowany 5 czerwca, w piękną i słoneczną niedzielę. Impreza była świetną okazją do spotkań w gronie rodzinnym, do wspólnego spędzania wolnego czasu, którego obecnie tak bardzo nam brakuje. Idealnym do tego miejscem jest park „Alejki” i właśnie tam – wzorem lat ubiegłych – spotkaliśmy się w niedzielne popołudnie.

Zgodnie z tradycją, piknik rozpoczęła pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 – Grażyna Sałasińska. Wyraziła ona ogromną radość ze spotkania w tak licznym gronie. W ciepłych słowach podziękowała tym wszystkim, dzięki którym impreza mogła dojść do skutku – Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły oraz licznym sponsorom. Dalszą część uroczystości poprowadziły panie Aneta Jóźwicka i Urszula Szarek.

Rodzinne spotkanie było świetną okazją do pokazania talentów i zdolności naszych dzieci. Każda klasa, pod kierunkiem swojego wychowawcy, przedstawiła krótki program artystyczny. Wielu naszych małych artystów przygotowywało się do swoich występów już od kilku tygodni. Było na co popatrzeć! Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały. Motywem przewodnim występów była rodzina. Wzruszeni rodzice mogli usłyszeć od swoich pociech wiele pięknych słów, wypowiedzianych pod ich adresem. Nieco starsi uczniowie również zaprezentowali swoje talenty. Mogliśmy usłyszeć laureatów konkursu recytatorskiego, konkursu piosenki obcojęzycznej, oraz konkursu piosenki o zdrowiu. Nie zabrakło również – a jakże! – nawiązania do występów Polaków na EURO 2016.

Podobnie jak uczniowie szkoły podstawowej, również gimnazjaliści pochwalili się swoimi talentami i osiągnięciami. Zgromadzonej publiczności zaprezentowali miedzy innymi swoje projekty edukacyjne, nad którymi pracowali – wraz ze swoimi nauczycielami – niemal cały rok. Wiele braw zebrali również uczniowie naszej klasy mundurowej. Publiczność z zapartym tchem mogła obserwować pokazy judo w wykonaniu Jakuba Jasińskiego i Jakuba Zowczaka. Emocje zapewniły nam również pokazy gimnastyczne. Swoje umiejętności zaprezentowały nam dziewczęta, które trenują nasi wuefiści – pan Stanisław Gronek oraz pani Urszula Michalik.

Nieodłączną częścią pikniku były zawody sportowe, malowanie twarzy oraz loteria fantowa. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni.

Impreza była również okazją do spróbowania fantastycznych smakołyków. Jak co roku nasze podniebienia zachwycały się pyzami, pieczonymi ziemniaczkami, frytkami, karkóweczką oraz tym podobnymi pysznościami, które serwowali nam rodzice. Gdyby nie ci fantastyczni ludzie, którzy od samego rana do późnych godzin wieczornych ciężko pracowali, zabawa nie byłaby tak wspaniała. Pani Dyrektor wielokrotnie podkreślała, że tacy rodzice to prawdziwy skarb. Zawsze służą szkole wsparciem i są dla niej prawdziwą opoką.

Wieczór upłynął w rytm muzyki, o którą zadbał DJ SEYO. To była naprawdę świetna zabawa i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powiedzieć to samo.


Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, darczyńcom i przyjaciołom szkoły, do których należą:
• Bank Pekao SA, I Oddział w Łaskarzewie,
• „Fabio” Drukarnia Opakowań Tomasz Jarząbek,
• Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej,
• „Tradex” Ubojnia Drobiu Sc Tywanek Zbigniew,
• Tywanek Anna, Trych Marian i Trych Zofia,
• Zakład Masarski „Tur” Leonard Siarkiewicz i Paweł Siarkiewicz S.C.,
• Janpol sp.j. Hurtownia mięsa, wędlin i nabiału Janusza Wyglądały,
• Brüggen Polska Sp. z o.o.,
• Salon Fryzjerski „Elżbieta”,
• Rada Rodziców i wszyscy Rodzice Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie,
• Urząd Miasta Łaskarzew,
• Koło Gospodyń „Serbianki”,
• OSP w Łaskarzewie,
• Piekarnia Żabczyńscy,
• Bella Pizza w Łaskarzewie,
• Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie.

Opracowanie: Zespół Szkół nr 1 w Łaskarzewie

[al2fb_like_button]

Tagi: , , , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwum artykułów