Zaproszenie na XIX Sesję Rady Miasta

UM-Łaskarzew-2W najbliższą środę 14 września 2016 r. odbędzie się XIX Sesja Rady Miasta w Łaskarzewie. Będzie to pierwsze posiedzenia RM po długiej, ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej. Początek obrad wyznaczono na godz. 1100. W programie Sesji znajduje się kilka interesujących pozycji. Odbędzie się m.in. głosowanie nad wygaszeniem mandatu radnego W. Paziewskiego oraz zajęcie stanowiska przez Radę w sprawie skargi, złożonej do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych na działalność Burmistrza Łaskarzewa. Przewidziano także przesunięcia budżetowe i zmiany wieloletniej prognozy finansowej oraz różnego typu sprawozdania z działalności Urzędu i jednostek podległych.

Głosowanie w sprawie mandatu radnego W. Paziewskiego związane jest z pismem wojewody mazowieckiego, zawierającym wniosek o wygaszenie mandatu w związku z zasiadaniem przez W. Paziewskiego w zarządzie łaskarzewskiej Wspólnoty Gruntowej (radny nie może być członkiem zarządu organizacji, która przy prowadzeniu działalności gospodarczej korzysta z mienia samorządowego). W tej sprawie odbyło się już posiedzenie Komisji Rewizyjnej (która nie zajęła jednoznacznego stanowiska) oraz, w ostatni piątek, posiedzenie połączonych Komisji Rady Miasta — w tym przypadku w wyniku głosowania rekomendowane jest głosowanie za wygaszeniem mandatu radnego.

Zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej związane są z dostosowaniem planu wydatków do aktualnego wykonania oraz pojawieniem się kilku nowych pozycji m.in:

  • możliwością pozyskania środków z UE w ramach programu „Słoneczne Miasta Mazowsza” i przygotowaniem dokumentacji budowy instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii (ogniwa fotowoltaiczne i kolektory słoneczne),
  • zwiększenia planu wydatków o kwotę 110 tys.zł na przebudowę ul. Hallera i Projektowanej,
  • możliwością pozyskania środków z UE w ramach LGD — przygotowania dokumentacji do projektu przebudowy ul. Garbarskiej
  • zmniejszenia planu wydatków w kilku pozycjach m.in remont ul. Sportowej zrealizowany zostanie za mniejszą kwotę niż pierwotnie planowano.

Dużą część planowej Sesji zajmą punkty, dotyczące przedstawienia informacji i sprawozdań: informacja z działalności placówek oświatowych w Łaskarzewie (Zespół Szkól nr 1 i Zespół Szkół nr 2 oraz Przedszkole Publiczne), informacja o wykonaniu budżetu w pierwszym półroczu 2016 r. oraz informacja o stanie zaplanowanych inwestycji miejskich.

Opracowanie: na podst. ogłoszenia o sesji

[al2fb_like_button]

Tagi:

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum artykułów