Piotr Grudzień w Łaskarzewie i Pilczynie

dsc02340Nie tylko miłośnicy tenisa stołowego z Łaskarzewa i okolic, lecz wszyscy interesujący się sportem mieli okazję spotkać się z Piotrem Grudniem, polskim medalistą igrzysk paraolimpijskich. Pochodzący z Zygmuntów 25-letni zawodnik zielonogórskiego klubu sportowego zdobył w Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro 2016 brązowe medale w grze pojedynczej i grze drużynowej. Dorobek medalowy Piotra jest już imponujący, warto przypomnieć, że w grze zespołowej sięgnął po złoto w Londynie w 2012 roku, a w grze pojedynczej po srebro w Pekinie w 2008 r.

W środę 26 października Piotr Grudzień odwiedził sekcję tenisa stołowego ŁKS Promnik. Spotkanie na Hali Sportowej przy ul. Kusocińskiego w Łaskarzewie miało miejsce podczas treningu tenisistów. Młodzi zawodnicy nie tylko mieli okazję porozmawiać z naszym medalistą lecz, co najważniejsze, zagrać z nim osobiście. Trema była wielka – bądź co bądź pojedynek z mistrzem to nie lada wyzwanie. Piotr nie tylko zagrał, ale także każdemu udzielił cennych wskazówek, dotyczących aktualnych technik gry w ping-ponga. W rozgrywkach uczestniczyli także zawodnicy z drużyny tenisistów stołowych WOM w Woli Rowskiej. Z Piotrem zagrali także trenerzy – prowadzący sekcję tenisa w Promniku Robert Barański (dawny trener Piotra) oraz trener MOW Mateusz Winek.

Słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania w Hali Sportowej zapewniła firma K.W.S Żabczyńscy.

Następnego dnia Piotr Grudzień odwiedził swoją dawną szkołę – Zespół Szkół w Pilczynie Starym. Spotkanie to miała zupełnie inny charakter. Piotr wszedł na wypełnioną uczestnikami salę gimnastyczną witany przez owacje, spadające confetti i przy dźwiękach muzyki (oczywiście był to utwór „We Are the Champions”). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele okolicznych szkół, rady rodziców, organizacji lokalnych, władz samorządowych Gminy Łaskarzew, powiatu garwolińskiego, a także poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak i ks. dziekan Edmund Szarek oraz wielu innych gości. Obok swojego syna stali rodzice pp. Regina i Grzegorz Grudniowie.

Najważniejszą i wyjątkowo interesującą częścią spotkania był publiczny wywiad, przeprowadzony z gościem przez Armina Tomalę. W trakcie rozmowy, w tle, prezentowane były slajdy z różnych wydarzeń z kariery sportowej Piotra Grudnia. Okazało się, że Piotr to nie tylko świetny zawodnik, lecz przede wszystkim pełen życia i ciepła, serdeczny człowiek. Wspominając swoją historię jako sportowca pokazał zgromadzonej młodzieży jak piękna i szlachetna może być rywalizacja, wytrwała praca i przezwyciężanie swoich słabości. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania – uczniowie pytali o sprawy sportowych, początki kariery, pomoc bliskich i rodziców, ale także o sprawy osobiste, np. ulubione gatunki muzyczne. W dalszej części spotkania młodzież szkolna przedstawiła część artystyczną.

Myślę, że zarówno gość, jak i wszyscy uczestniczący w spotkaniu zostali naładowani pozytywną energią. Szkoda tylko, że Piotr trenuje tak daleko – stąd jego wizyty w rodzinnych stronach nie są zbyt częste.

Opracowanie: Naczelny

[al2fb_like_button]

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwum artykułów