W najbliższy weekend pomagamy Ksaweremu!

gwiazdka-dla-ksaweregoPodarujmy Ksaweremu szczęśliwą gwiazdkę! W zbliżający się, ostatni weekend listopada w Łaskarzewie i Woli Łaskarzewskiej odbędzie się szereg imprez towarzyszących, których głównym celem będzie pomoc 4-letniemu Ksaweremu walczącemu dzielnie z rakiem mózgu.
Ksawery Niewczas to mały mieszkaniec Łaskarzewa, synek Anny i Daniela Niewczas. Dwa lata temu zdiagnozowano u niego zespół Aspergera, czyli całościowe zaburzenie rozwoju mieszczące się w spektrum autyzmu. Dodatkowo pojawiła się padaczka, a w październiku tego roku nieoczekiwanie zdiagnozowano nowotwór złośliwy mózgu IV stopnia. Podjęto natychmiastową decyzję o operacji, jednak guz okazał się na tyle duży, że lekarze nie byli w stanie usunąć go w całości. Ksawery został dodatkowo poddany cyklom wyniszczającej chemioterapii. Obecnie wymaga natychmiastowego leczenia wspomagającego, które ma na celu odbudowę układu odpornościowego. Detoksykacja w trakcie chemioterapii i bezpośrednio po niej jest niezwykle ważna, należy szybko przywracać rewitalizację organizmu, ponieważ to skutki chemioterapii zbyt często zabierają chorym życie. Część lekarstw dostępna jest wyłącznie zagranicą. Marzeniem rodziców Ksawerego jest znalezienie jak najszybciej specjalistów, nawet poza granicami naszego państwa, którzy daliby szansę na całkowite wyleczenie. Przy obecnych kosztach pobytów szpitalnych, dodatkowych badań i konsultacji lekarskich nierefundowanych przez NFZ potrzebna jest każda pomoc finansowa, nawet ta najmniejsza.

W sobotę 26 listopada w godzinach 1400–1900 na hali sportowej w Woli Łaskarzewskiej odbędzie się charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej SNAJPER CUP. W rozgrywkach weźmie udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy: KWS Żabczyńscy, Wiktor, Auto-Latino, Wolni Strzelcy, Snajper Sośninka Juniorzy, Błękitni Pogorzel, Weseli Narzędziowcy. Ten turniej jest też oficjalnym rozpoczęciem sezonu zimowego w hali sportowej w Woli Łaskarzewskiej. W niedzielę natomiast o godz. 1100 startuje w tej samej hali Gminna Liga Halowa GLH Futsal Cup o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. Podczas turnieju i pierwszej kolejki ligi będzie można wrzucać pieniążki do puszek dla chłopca oraz licytować cenne gadżety piłkarskie, m.in. piłkę z autografami drużyny Legia Warszawa.

Wieczorem zapraszamy natomiast do hali sportowej KS Promnik Łaskarzew, gdzie od godziny 2000 rozpocznie się charytatywna dyskoteka prowadzona przez DJ Martin — Marcin Trela.

W niedzielę 27 listopada od godziny 1100 zapraszamy do sali OSP Łaskarzew ul. Alejowa 13. W programie nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez podopiecznych fundacji Autyzmowcy, przedszkole „Leśny Zakątek” w Łaskarzewie, ZS nr 2 im. Jana Pawła II w Łaskarzewie oraz ZS nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie oraz inne osoby o wielkim sercu. Ponadto w trakcie imprezy będą słodkości i gorące napoje, wata cukrowa i popcorn. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach z animatorami i ozdobić buźki kolorowymi postaciami z bajek. Święty Mikołaj tej niedzieli będzie bardzo szczodry w rozdawaniu prezentów zarówno dzieciom jak i dorosłym. Podczas wydarzenia odbędzie się także kiermasz książek oraz licytacje cennych gadżetów przekazanych przez ludzi wspierających akcję m.in. płyty i książki z autografami celebrytów. O godzinie 1500 wystąpi grupa taneczna z popularnego programu rozrywkowego „Jaka to melodia?”
W trakcie wydarzenia DJ Seyo stworzy klimat mikołajkowo-świąteczny.

Od godziny 1100 zapraszamy również do Kina za Rogiem na maraton filmów animowanych. Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie włączy się w akcję poprzez zbiórkę ofiar do puszek przed i po każdej niedzielnej mszy św.

Organizatorzy: Przyjaciele i rodzina
Współorganizatorzy: Fundacja ALE Jestem
Organizatorów wspierają: Fundacja Autyzmowcy, OSP Łaskarzew, KS Promnik Łaskarzew, KS Snajper Sośninka, Przedszkole „Leśny Zakątek” w Łaskarzewie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują:
Burmistrz Miasta Łaskarzew Lidia Sopel-Sereja
poseł na Sejm Grzegorz Woźniak
Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz.

Patroni medialni:
gazeta „Twój Głos”
portal „Kurier Garwoliński”
portal „e-Garwolin”
portal „Nasze Sprawy”

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji ALE Jestem.
Nr konta Fundacji: PKO Bank Polski SA 61 1020 4476 0000 8702 0326 4363 z dopiskiem Ksawery Niewczas.
Dla przelewów zagranicznych SWIFT: BPKOPLPW IBAN PL61102044760000870203264363
paypal alejestem@onet.pl
Fundacja Osobom Niepełnosprawnym ALE Jestem, adres: ul. Garncarska 9, 08-450 Łaskarzew

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Gwiazdka Dla Ksawerego
Włącz się i ty w akcję pomocy Ksaweremu!!!

ksawery-plakat
[al2fb_like_button]

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwum artykułów