Podarowali Gwiazdkę dla Ksawerego na kwotę 46 tys. zł!

15233627_799902383497834_405834565_sW weekend 26-27 listopada w Mieście i Gminie Łaskarzew podczas akcji charytatywnej „Gwiazdka dla Ksawerego” odbył się kiermasz ozdób świątecznych, turniej piłkarski, spotkanie ze Świętym Mikołajem, dyskoteka i licytacje. W fantastycznej atmosferze wydarzenia nie zabrakło również zabawy dla najmłodszych. Wydarzenie zorganizowane przez przyjaciół rodziny miało jeden cel – pomóc 4-letniemu Ksaweremu, zmierzyć się skutecznie z nowotworem złośliwym mózgu.

„Kochani Darczyńcy podarowaliście Ksaweremu gwiazdkę na kwotę ponad 46 tyś zł, która w całości zostanie przeznaczona na jego leczenie. Idea pomocy 4-letniemu mieszkańcowi Łaskarzewa w walce z glejakiem zrodziła się w jeden dzień, a przygotowanie zajęło niecałe dwa tygodnie. Pomimo wielu przeciwności losu i nieprzespanych nocy wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Odzew ludzi o dobrych sercach przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania” — podsumowują organizatorzy.

Ksawery mierzy się z zespołem Aspergera i padaczką. W październiku dodatkowo zdiagnozowano nowotwór złośliwy mózgu IV stopnia. Podjęto natychmiastową decyzję o operacji, jednak guz okazał się na tyle duży, że lekarze nie byli w stanie usunąć go w całości. Ksawery do tej pory został poddany dwóm cyklom wyniszczającej chemioterapii. Obecnie wymaga natychmiastowego leczenia, a część leków dostępna jest jedynie zagranicą. Marzeniem rodziców Ksawerego jest znalezienie jak najszybciej specjalistów, nawet poza granicami naszego państwa, którzy daliby szansę na całkowite wyleczenie ich synka.

Organizatorzy ogromnie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję:
Nie sposób wymienić wszystkich z osobna, każdy z wolontariuszy włożył kawał serducha. Podziękowania kierujemy również do wszystkich darczyńców voucherów, gadżetów sportowych, gadżetów elektroniki, płyt cd oraz innych cennych przedmiotów. Niektórzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu, dlatego wpłacali pieniądze bezpośrednio na konto fundacji.

W sobotę, w hali sportowej w Woli Łaskarzewskiej rozegrany został charytatywny turniej piłki halowej SNAJPER CUP, a w niedzielę pierwsza kolejka Gminnej Ligi Halowej GLH Futsal Cup. Podczas turnieju i pierwszej kolejki ligi można było wrzucać pieniążki do puszek oraz licytować cenne gadżety. Wieczorem w hali sportowej Promnika Łaskarzew odbyła się charytatywna dyskoteka, którą poprowadził DJ Martin Marcin Trela.

W niedzielę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaskarzewie zorganizowany został kiermasz ozdób świątecznych, książek i wielu cennych gadżetów, a w Kinie za Rogiem odbył się maraton filmów animowanych. Wśród najmłodszych największym powodzeniem cieszył się Święty Mikołaj, który rozdawał fantastyczne prezenty, z których dochód wrzucano do puszki. Dla wszystkich chętnych była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem, który również porwał dzieci do wspólnej zabawy w pociąg oraz inne taneczne wygibasy. W trakcie akcji na najmłodszych czekały zabawy z animatorami i malowanie buziek.
Mikołajkowo-świąteczny klimat wydarzenia stworzył SEYO EVENT SOUND, puszczając najlepsze hity dla małych i dużych.

Po godz. 14 w sali OSP wystąpiła para taneczna z popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?”, która za występ została nagrodzona gromkimi brawami.
W trakcie trwania akcji można było skosztować pyz, pierogów, ciasta, pączków, a nawet kiełbaski z grilla.

Przed i po każdej niedzielnej mszy św. przed kościołem p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie odbywała się zbiórka ofiar do puszek, z której uzyskano kwotę prawie 7 tyś zł.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje cennych gadżetów. Z dwudniowej licytacji podczas turnieju piłkarskiego na hali sportowej w Woli Łaskarzewskiej uzyskano kwotę ponad 8 tyś zł. Wśród gadżetów sportowych największą popularnością cieszyły się m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego Bayern Monachium, koszulka Jakuba Rzeźniczaka Legia Warszawa, piłka z podpisami piłkarzy Legia Warszawa, koszulka z autografami zawodników Arka Gdynia; piłka z autografem Jana Tomaszewskiego.

Z niedzielnej licytacji w sali OSP Łaskarzew uzyskano kwotę ponad 10 tyś zł, a wśród gadżetów były m.in. płyty cd i książki z autografami celebrytów, złoty naszyjnik ze szmaragdem; portfele i rękawiczki skórzane; vouchery na dowolne skórzane buty; vouchery na masaże; vouchery na oprawę ślubną; vouchery do restauracji; bilety do teatru, sesja zdjęciowa dla dziecka i wiele wiele innych.

Niemożliwe stało się możliwe. I to wszystko dzięki Wam, ludziom wrażliwym na cierpienie dziecka! Dziękujemy!

Organizatorzy: Ilona Kubiak, Sylwia Pytlarczyk, Magdalena Michalczyk, Tomasz Pytlarczyk, Kamil Michalczyk, Filip Rutkowski

[al2fb_like_button]

Tagi: , , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwum artykułów