Koncert Ad Mariam Europa

W niedzielę – Dzień Matki 26 maja 2019 r. Skauci Europy z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa, przedstawili w dwóch parafiach naszego powiatu Koncerty Maryjne, na które składały się pieśni maryjne w języku polskim i łacińskim oraz teksty z Pisma Świętego i nauczania Kościoła odnoszące się do Matki Bożej. Miejscami koncertów były parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie oraz parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Organizacja koncertów związana jest z promocją płyty „Ad Mariam Europa”.

Na niedzielę 9 czerwca 2019 r. planowane są kolejne koncerty skautów ze Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego. Pieśni maryjne będzie można tego dnia usłyszeć w parafii Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie po mszy o 12:00 oraz w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie po mszy o 16:30. Przy okazji koncertów będzie można zdobyć płytę „Ad Mariam Europa”, zawierającą 12 pieśni maryjnych śpiewanych w 12 różnych językach europejskich oraz wesprzeć Środowisko Garwolińsko-Pilawskie, zbierające środki na wyjazd na Euromoot – zlot wszystkich wędrowników i przewodniczek Federacji Skautingu Europejskiego, odbywający się w wakacje 2019 roku we Włoszech.

W galerii dołączonej do artykułu prezentujemy plakat Koncertów Maryjnych Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy oraz zdjęcia z koncertu z Łaskarzewa.

Zainteresowanych płytą oraz koncertami zachęcamy do wysyłania maili na adres admariameuropa2019@gmail.com oraz śledzenia profilu Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego na Facebooku: https://www.facebook.com/Skauci-Europy-Środowisko-Garwolińsko-Pilawskie/.

/opracowano na podst. materiałów prasowych ZHK „Zawisza” FSE/

Tagi: , , , ,

Jeden komentarz do “Koncert Ad Mariam Europa

 1. obiektywny napisał(a):
  2 czerwca 2019 godz. 10:29

  Zaczynają się NIEPOKOJE wobec roli i miejsca Pani Burmistrz w zakresie Jej PRZYWÓDZTWA nad lokalną społecznością.

  Oderwany od realiów i w zasadzie głupi oraz obraźliwy dla mieszkańców Ł. artykuł w GW sprzed tygodnia – spolaryzował drzemiący od PRZEGRANYCH przez poprzednią ekipę wyborów – spór..

  W artykule tym pokazano małe miasteczko na południowym Mazowszu, które – w opinii Głównych Bohaterek (Serbianki), mocno odstaje od MODNEGO w STOLYCY proeuropejskiemu trendu.

  Zapominają one, że najpierw jest POWIAT, potem WOJEWÓDZTWO, dalej kraj, i środki finansowe, które te struktury mogą przydzielić na rozwój Łaskarzewa,który musi liczyć w zasadzie TYLKO na swój budżet.

  W tle toczą się procedury o budowie mostu przez Wisłę im. Tadeusza Kościuszki – w okolicach Maciejowic.

  I jest to większa cywilizacyjnie sprawa, niż dobudowanie drugiego (jeśli już jest pierwsze …) piętra w alejkowej STODOLE.

  A tu rzeczywistość skrzeczy, bo z posiadanego budżetu MIASTO Łaskarzew MUSI dołożyć się do finansowania szkół (30-40% ???), mimo że to jest głownie zadanie PAŃSTWA, ale tak jest od lat.

  I tu jest drugie źródło niepokojów: SZKOŁY.

  Trzeba już OTRZEŹWIEĆ i pogodzić się z wynikami ubiegłorocznych wyborów.

  Skoro wybrano nowe władze, to należy je wspierać.

  Nie ma innej opcji w porządku demokratycznym.

  Wsparcie należy się szczególnie Pani Burmistrz – no bo Ją WYBRANO.

  Nawet ci co nie głosowali – też Ją wybrali, czysta ARYTMETYKA WYBORCZA.

  Co do nowej Rady, to należy się mocno modlić, żeby Dobry Bóg oświecił Przewodniczącego i uświadomił Mu, że Lewandowski nie zagra w Promniku …

  Wnioski: zacząć chodzić po Ziemi, tej Mazowieckiej Ziemi – no i liczyć pieniądze.

  Czasy „czynów społecznych” minęły i za wszystko należy płacić: kartą, przelewem lub gotówką …

  Dobrze życzę Łaskarzewowi i zalecam SPOKÓJ.

  W biednej rodzinie, musi być zgoda – inaczej grozi jej przeszukiwanie śmietników.

  No i rola doradców obecnych władz.

  Niech Pani Burmistrz pamięta, że ponosi osobistą odpowiedzialność przed mieszkańcami, a doradcy znikną, jak konflikt się zaogni lub dług miasta wzrośnie.

  Doradzam ciągłe mówienie o posiadanych środkach finansowych, zadłużeniu, ile np. kosztuje zamiatanie ulic i innych kosztach.

  Bez tego chodzenia „po ziemi” – do głosu będą dochodzić różni demagodzy, nienawiść pomiędzy „plemionami z Warszawskiej i Garwolińskiej” będzie rosła, a młodzież opuści łaskarzewski grajdołek – na dobre.

  O tym jakie pokolenie chce decydować o Naszej 600-letniej METROPOLII NAD PROMNIKIEM, wystarczy obejrzeć fotografie z omawianego artykułu w GW.

  Rozumiem, że to było „średnie pokolenie Pań”.

  Dalsze wnioski pozostawiam czytelnikom.

Jakość powietrza

Kalendarz

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwum artykułów