Alejowa będzie jednokierunkowa

Alejowa-jednokierunkowaJuż niedługo,prawdopodobnie w pierwszych tygodniach maja br. nastąpi w Łaskarzewie spora zmiana w organizacji ruch. Prawie połowa ulicy Alejowej, od Dużego Rynku do skrzyżowania z ul. Szkolną, stanie się odcinkiem jednokierunkowym. Zmiana ta podyktowana jest koniecznością poprawy płynności ruchu i bezpieczeństwa w tym rejonie miasta. Samochodami jeździć będziemy Alejową w kierunku od Rynku w stronę Alejek.

Kilka miesięcy temu Urząd Miasta rozpoczął prace, dotyczące opracowania nowej organizacji ruchu w Łaskarzewie. Mamy coraz więcej samochodów, potrzeba coraz więcej miejsc parkingowych. Od pewnego czasu centrum Miasta, czyli Duży Rynek i przylegające ulice, w ciągu dnia jest praktycznie zastawiony samochodami. Pojawiały się różne koncepcje zmian, włącznie z pomysłem wprowadzenia opłaty parkingowej. Nie chodziło przy tym o uzyskanie dodatkowych dochodów budżetowych, ale raczej o zwiększenie rotacji miejsc postojowych.

W trakcie konsultacji i dyskusji z mieszkańcami i radnymi władze miasta zidentyfikowały dwa miejsca, które wymagały pilnych zmian. Chodzi o początkowy fragment ulicy Warszawskiej, gdzie wielu mieszkańców skarżyło się na uciążliwości, powodowane przez parkujące samochody oraz właśnie ulicę Alejową. Ostatecznie postanowiono ograniczyć czas parkowania do 15 minut na pierwszych kilkudziesięciu metrach ul. Warszawskiej oraz przekształcić fragment Alejowej na jednokierunkowy.

Po wykonaniu projektu i uzyskaniu akceptacji wymaganych przepisami, nowy projekt organizacji ruchu został zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe i jest już wprowadzany w życie. Od kilkunastu dni stoi na ul. Warszawskiej stosowne ograniczenie czasu postoju, a niebawem ul. Alejowa stanie się jednokierunkowa.

/opracowanie: Naczelny/

[al2fb_like_button]

Tagi: , ,

10 komentarzy do “Alejowa będzie jednokierunkowa”

 1. eljothouse napisał(a):
  25 kwietnia 2020 godz. 20:12

  …myśle że lepszy byłby zakaz zatrzymywania się na ul.Alejowej od Ronda do ul. Szkolnej

 2. Mieszkaniec A napisał(a):
  25 kwietnia 2020 godz. 21:05

  A ktoś się zapytal użytkowników? Nie przynajmniej nie mnie, i teraz specjalnie na około będzie trzeba jeździć przy czym marnować czas i pieniądze, wystarczy wstawić tam zakaz parkowania odpowiednią odległość by nie stawali ludzie aut przy samym skrzyżowaniu ulic 11 listopada-alejowa-duzy rynek. Taka jest moja opinia na takie rozwiązanie.

 3. Mieszkaniec napisał(a):
  25 kwietnia 2020 godz. 21:28

  Nigdzie nie widziałem informacji wstępnej, teraz trzeba będzie jeździć na około marnując przez to czas i paliwo, wystarczy zastosować znak B-35 z tabliczka T-25c

 4. Mieszkaniec napisał(a):
  25 kwietnia 2020 godz. 21:29

  Nigdzie nie widziałem informacji wstępnej, teraz trzeba będzie jeździć na około marnując przez to czas i paliwo, wystarczy zastosować znak B-35 z tabliczka T-25c

 5. Mieszkaniec A napisał(a):
  25 kwietnia 2020 godz. 21:34

  Bardzo słabe ze strony redaktora ze usuwa komentarze niewygodne ale prawdziwe.

 6. Łaskarzew stan umysłu. O rany rany napisał(a):
  27 kwietnia 2020 godz. 03:26

  Kolejna paranoja w Łaskarzewie.
  Jedno okrągłe rondo i to na dzialkach a to drugie to niby rondo i to oznakowanie przy wjeździe na to niby rondo.

 7. mieszkaniec napisał(a):
  30 kwietnia 2020 godz. 14:24

  Jak zwiększyć rotację miejsc postojowych na Rynku- zakaz całodziennego parkowania przez pracowników urzędu.
  Zakorkowana Alejowa -zakaz parkowania aut przez przedsiębiorcę z Pawłowic.

 8. B| napisał(a):
  5 maja 2020 godz. 19:10

  Bez sensu! Kuźwa, a nie mogli by pracownicy tych sklepów nie stawiać aut?! Przecież to jest minimum 5 samochodów!!! Przecież mogliby postawić gdzie indziej i ruszyć tyłem i się przejść! 3 auta dojeżdżają, ale 2 są to osoby z Łaskarzewa. Zrobić taki sam zakaz jak na Warszawskiej, a nie utrudniać ludziom jednokierunkową! Pomyślał ktoś w ten sam sposób?! Straż ma jeździć pod prąd?!

 9. Aneta Wójcik napisał(a):
  9 maja 2020 godz. 16:17

  Podzielam zdanie moich przedmówców krytycznie oceniających „zmianę organizacji ruchu”. Wybaczcie, że teraz będzie nie na temat (choć wciąż to „nasze sprawy”) ale nie ma gdzie napisać by szybko sprawa dotarła do włodarzy… Chcę poruszyć kwestię niebywałego zanieczyszczenia lasu przy cmentarzu od strony ogrodów, ul. Garwolińskiej. Ile tam jest pozostałości po świeczkach… Gdzie jest proboszcz, gdzie rada parafialna…. gdzie burmistrz…Jak można dopuścić do takiego zaśmiecenia … Kiedy usuwane były śmieci z kontenerów? Nie rozumiem, jak można wyrzucić lodówkę do lasu… I jeszcze te firmowe torebki od producenta żywności plus butelki, puszki… W JEDNYM TYLKO MIEJSCU WIDZIAŁAM PRZYWIESZONY DO DRZEWA WOREK NA ŚMIECI I WOKÓŁ WZOROWĄ CZYSTOŚĆ. Czy panowie z gospodarki komunalnej nie mogą oczyścić z piachu „zarastającego” chodnika przy ulicy Garwolińskiej w okolicach numeru 86? Kiedy można się spodziewać oczyszczenia lasu?
  Z POZDROWIENIAMI, Aneta Wójcik

 10. Srb napisał(a):
  11 maja 2020 godz. 17:54

  Na pieszo lub na rowerze do sklepu to niełaska ? przynajmniej sadło wam spadnie

Jakość powietrza

Kalendarz

kwiecień 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwum artykułów