Udało się! Zebraliśmy prawie dwa kontenery śmieci!

W lesie można było znaleźć prawie wszystko – sprzęt AGD lub jego fragmenty, części samochodowe, komputerowe, opony, pozostałości po remontach i wykończeniu domów, papa, meble w całości lub kawałkach, buty, wyposażenie mieszkań itd. Najwięcej jednak było butelek po napojach oraz zwykłych śmieci komunalnych. Swoją drogą, dzięki duże liczbie puszek po piwie można poznać gusta naszych lokalnych „piwoszy”. Szkoda, że dla wielu nawet pusta puszka jest za ciężka by ją zanieść do śmietnika…

W sobotę 17 kwietnia 2021 roku odbyło się sprzątanie lasów, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Pójdę w nocy mrok” wraz z partnerami – Nadleśnictwem Garwolin i Wspólnotą Gruntową z Łaskarzewa. Wydarzenie miało nazwę „Akcja Czysty Las” i wzięło w nim udział ok. 30 osób. Oprócz członków Stowarzyszenia do akcji przyłączyło się wielu mieszkańców Łaskarzewa, niekiedy całymi rodzicami oraz harcerze z łaskarzewskich jednostek ZHP. Duży wkład wniósł przedstawiciel Wspólnoty Gruntowej, p. Włodzimierz Paziewski, który przez cały czas trwania akcji zbierał i zwoził worki ze śmieciami, przygotowane przez sprzątających. Wspólnie zebraliśmy około dwóch pełnych kontenerów śmieci wszelkiego rodzaju.

Sprzątanie lasów wsparła firma „Ekolider” oraz Urząd Miasta Łaskarzewa dostarczając kontenery na śmiecie.

Sobotnia akcja objęła lasy, położone na północ od Łaskarzewa (teren między osiedlem Działki a Baranichą), gdzie poszczególne wydzielenia są własnością Wspólnoty Gruntowej lub Lasów Państwowych. Stowarzyszenie „Pójdę w nocy mrok” planuje kontynuować sprzątanie w kolejnych lasach, okalających Łaskarzew, zwłaszcza, że już teraz zgłosiło się wielu chętnych do sprzątania na obszarze Pagór.

Informacje o akcji znaleźć można na stronie Facebook: https://www.facebook.com/events/708820503084460

Opracowanie: Eryk Laskowski

[al2fb_like_button]

Tagi: , , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum artykułów