Skauci działają – Sejmik 2021

Sejmik2021-zdjęcie-zbioroweW dniach 21-23 maja 2021 roku odbył się Sejmik Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego. Do Rady Naczelnej Stowarzyszenia dostało się dwóch przedstawicieli środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy. Obydwaj są doskonale znani w Łaskarzewie z uwagi na zaangażowanie w rozwój lokalnych jednostek: hm. Jerzy Żochowski HR zakładał pierwszą drużynę skautową w Łaskarzewie a hufcowy hm. Emil Piotr Zawadka HR intensywnie wspomagał bieżącą pracę jednostek z Łaskarzewa.

Mimo ograniczeń wynikających z obostrzeń epidemiologicznych, Skauci Europy starają się działać nieprzerwanie, realizując metodę skautową w zmieniającej się rzeczywistości. Wyrazem tego było również zorganizowanie zgodnie z założeniami Sejmiku Stowarzyszenia w Niepokalanowie, w dniach 21-23 maja 2020 roku. Ze względu na sytuację epidemiologiczną Sejmik miał jednak charakter hybrydowy, a większość głosujących szefów i szefowych łączyło się przy pomocy Internetu.

Sejmik stanowi najwyższą władzę w Stowarzyszeniu i zbiera się co 3 lata. Członkowie czynni Stowarzyszenia, a więc szefowe i szefowie pełniący służbę w poszczególnych hufcach, wybierają na nim członków Rady Naczelnej – organu, który z kolei wybiera zarząd Stowarzyszenia, pełniąc również przez całą jego trzyletnią kadencję funkcję rewizyjną. W tym roku głosowanie na członków Rady naczelnej zgromadziło 305 członków czynnych Stowarzyszenia.

Jerzy Żochowski zdjęcieW tym roku do Rady Naczelnej zostało wybranych 2 członków 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego – hufcowy hm. Emil Piotr Zawadka HR oraz ustępujący po 5 latach służby naczelnika hm. Jerzy Żochowski HR. Kolejną osobą, która zyskała zaufanie szefowych i szefów Stowarzyszenia, a jest mocno związana ze środowiskiem garwolińsko-pilawskim, jest hm. Daniel Staszewski HR, prywatnie mąż hufcowej 2. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego hm. Weroniki Staszewskiej HR.

Warto zaznaczyć, że na pierwszym posiedzeniu Rady, hm. Jerzy Żochowski HR został wybrany jej Przewodniczącym, a hm. Daniel Staszewski HR – sekretarzem. Nie są to pierwsi członkowie naszego środowiska pełniący funkcję w Radzie Naczelnej. Jej wieloletnim Przewodniczącym w poprzednich kadencjach był, nie kandydujący tym razem, hm. Marek Mucha HR, a członkiem w ostatniej kadencji również hm. Marek Mucha HR oraz phm. Sławomir Giska HR.

Jerzemu, Emilowi i Danielowi składamy serdeczne gratulacje, życzymy wielu sukcesów w służbie i obfitości łask Bożych w całym życiu.

Federacja Skautingu Europejskiego (Skauci Europy), stanowi ruch wychowawczy obejmujący wiele krajów Europy i świata, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi w wieku 18-26 lat i więcej, wraz z udziałem dorosłych oraz rodziców, którzy pomagają młodym stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody. Należące do Federacji Skautingu Europejskiego Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, liczy obecnie około 5700 członków.

phm. Krzysztof Olaf Żochowski HR
Materiał Prasowy 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy
Wstęp: od redakcji NS

https://www.facebook.com/Skauci-Europy-Środowisko-Garwolińsko-Pilawskie
https://www.facebook.com/skauci.europy
https://skauci-europy.pl/
[al2fb_like_button]

Sejmik2021-nowy-zarząd

Nowy Zarząd Stowarzyszenia

Tagi: , , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwum artykułów