Co nowego w samorządzie?

Sąd Okręgowy w SiedlcachReferendum – nadal bez rozstrzygnięcia

W wywiadzie, jakiego udzielił „Naszym Sprawom” Leszek Bożek (patrz tutaj) – reprezentant komitetu referendalnego w sprawie odwołania Burmistrza Lidii Sopel-Serei – pisaliśmy, że Komisarz Wyborczy w Siedlcach odrzucił wniosek o przeprowadzenie referendum. Znalazła się tam także informacja, że złożona zostanie skarga na decyzję Komisarza.

Skarga taka została złożona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Kiedy Sąd zajmie stanowisko w sprawie referendum – w tej chwili nie wiadomo. Na razie trwa wzajemne przekazywanie informacji między stronami – m.in. przesyłane są materiały między Komisarzem a Sądem, związane z wnioskiem o referendum.

Roszczenia firmy „ELMAR” – sprawa już w sądzie

W relacji z pierwszej powakacyjnej sesji (patrz tutaj) Rady Miasta Łaskarzewa pisaliśmy o roszczeniach finansowych firmy „ELMAR” – byłego dzierżawcy infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w Łaskarzewie.

Po odmowie uznania przez Miasto roszczeń, firma „ELMAR” złożyła pozew do sądu.

W ostatni poniedziałek, 22 października, o godz. 1430 w Sądzie Okręgowym w Siedlcach odbyła się pierwsza rozprawa z powództwa firmy „ELMAR” przeciwko Miastu Łaskarzew. Reprezentantem Miasta jest mecenas A. Olszewski.

Z uwagi na kwotę roszczeń pozew rozpatruje Sąd Okręgowy (przy kwotach do 100 tys. zł. sprawy podlegają sądom rejonowym).

Jak powiedział mecenas Olszewski, pierwsza rozprawa miała charakter formalny. Strony złożyły dokumentację i zajęły oficjalne stanowiska. W tej kwestii nie nastąpiły żadne zmiany – tzn. „ELMAR” nadal domaga się zwrotu 3,4 mln zł (listę roszczeń można obejrzeć tutaj), natomiast Miasto Łaskarzew – poprzez swojego reprezentanta – wniosło o oddalenie roszczeń w całości.

Sąd zwrócił się do firmy „ELMAR” o uzupełnienie w ciągu 14 dni dokumentacji – m.in. związanej z zatrudnieniem pracowników w Łaskarzewie oraz sprawozdań finansowych. Po dostarczeniu materiałów przez „ELMAR”, mecenas A. Olszewski odniesie się do uzupełnionych dokumentów i ponownie przedstawi stanowisko Miasta.

Mecenas Olszewski ocenia, że następny termin rozprawy prawdopodobnie wyznaczony będzie za ok. 2-3 miesiące, czyli na początek przyszłego roku. Wtedy też należy spodziewać powołania biegłego (lub biegłych), którzy zajmą się analizą materiałów, przedstawionych przez strony.

Opracowanie: Eryk Laskowski

Tagi:

2 komentarze do “Co nowego w samorządzie?”

  1. * napisał(a):
    27 października 2012 godz. 20:31

    To nas Pani Burmistrz urządziła ( chociaż raczej – UŻĄDLIŁA). Gdyby nie zaproponowała wariackich stawek i z uporem osła nie forsowała ich tak, to pewnie i Pan Marczyński zostałby w mieście.

  2. alien napisał(a):
    28 października 2012 godz. 14:06

    Bravo Bravo dla Pani Burmistrz i dla Prezesa firmy elmar jednym słowem każdy orze jak może, ciekawe dlaczego Pani Burmistrz tak obstawała za elmarem ?? Ale może się z nia podzieli teraz haha no w końcu dała mu taką kasę na talerzu …

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

październik 2012
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwum artykułów